ايران ما

می خواستم يه چيزی بنويسم، اما اين نوشته ابراهيم نبوی اونقدر تلخم کرد که فعلا چيزی نگم بهتره.چون دسترسی بهش سخته، اصل مطلب رو ميذارم.

هیچ وقت به این فکر کردید که این فرانسوی ها این همه افتخار را از کجا آورده اند؟ اعضای تیم فوتبال فرانسه مثل زیدان، پاتریک ویرا، لیلیان تورام یا مهاجر آفریقایی اند یا نسل دوم مهاجرین آفریقا. خواننده محبوب فرانسوی ها یا شارل آزناوور مهاجر ارمنی تبار است یا خالد الجزایری تبار یا جانی هالیدی آمریکایی تبار یا ژاک برل بلژیکی، نقاش های شان مثل پابلو پیکاسو و سالوادور دالی و ونسان ون گوک یا اسپانیایی هستند یا هلندی، نویسندگان بزرگی که امروز در فرانسه زندگی می کنند یا به عنوان نویسندگان بزرگ تاریخ فرانسه شناخته می شوند مثل لوئی آراگون یا میلان کوندرا یا فرانتس کافکا یا آلبرکامو یا مهاجر اسپانیایی هستند، یا مهاجر اروپای شرقی و روسیه یا مهاجر آفریقایی تبار، بازیگر سینمای شان مثل ایومونتان ایتالیایی است. فیلمسازانی که در فرانسه فیلم می سازند، اکثرا مهاجر بقیه کشورهای اروپا هستند. فرانسه نفت ندارد و درآمد این کشور از توریسم است. توریست ها به فرانسه می روند که در موزه های پاریس آثار هنرمندان بزرگ کشورهای دیگر جهان را ببینند. البته وزیر کشور فرانسه که ضدخارجی ترین سیاستمدار امروز فرانسه است، فقط یک نسل از مهاجرت خانواده اش از مجارستان می گذرد. اما این ها مهم نیست، مهم این است که خانه ابوالحسن بنی صدر از سال 1360 به بعد در ورسای تحت شرایط خانه یک رئیس جمهور اداره می شود، چون بر اساس یک قانون فرانسوی، وقتی یک رئیس جمهور به این کشور پناهنده می شود، فرانسوی ها موظفند تا آخر عمر از وی مانند یک رئیس جمهور پذیرایی کنند. فرانسوی ها هم به ماری آنتوانت اتریشی تبار افتخار می کنند، هم به ناپلئون افتخار می کنند که سلطنت را از بین برد، هم به دانشجویان انقلابی که در 1968 باعث سقوط دولت دوگل شدند، هم به ژنرال دوگل.

ما ایرانی های خوب
هیچ وقت به این فکر کردید که ما ایرانی ها چرا همه افتخارات مان مال دیگران است؟ اعضای تیم فوتبال مان در تیم های خوب اروپایی بازی می کنند و اگر یک بار در یک جام جهانی اشتباه کنند، با آنها چنان رفتار می کنیم که دل شان نخواهد تا مدتی پای شان را به وطن بگذارند. خوانندگان محبوب مان اعم از پاپ و سنتی و غیره یا در آمریکا هستند یا در اروپا هستند یا برای برگزاری کنسرت باید بروند به پاریس و لندن و اگر در تهران کنسرت بدهند آنها را کتک می زنیم. فیلمسازان بزرگ مان یا بکلی در فرنگ زندگی می کنند یا برای نمایش فیلم شان باید بروند به جشنواره های فرانسه و انگلیس و آلمان. عکاسان معروف مان یا رضا دقتی و عباس عطار و آلفرد یعقوب زاده فرانسوی شده اند یا آنها که می مانند در وطن، عکس های شان را باید برای چاپ بفرستند به نشریات فرانسوی. نویسندگان و شاعران مان یا باید بروند به فرنگ و در آنجا دق کنند، یا در وطن دق کنند و کارشان چاپ نشود، یا اصلا بشوند آمریکایی و فرانسوی. دانشمندان مان یا دو نسل است که دانشمندان بزرگ آمریکایی هستند یا تازه به آمریکا رفته اند تا دانشمندان بزرگ آمریکا بشوند. ثروتمندان مان سرمایه های شان را برداشته اند و رفته اند به کشورهای دیگر و در عوض ما فقرای کشورهای دیگر را به عنوان مسلمین جدیدالاسلام به ایران وارد کرده ایم. ما توریست نداریم و درآمد اصلی کشور ما از نفت است، ما این نفت را تبدیل می کنیم به قدرت تا جلوی پیشرفت ایرانیانی که می خواهند ایران را بسازند بگیریم. ما ایرانیان به حکومت قاجار افتخار نمی کنیم، چون فاسد بودند، به انقلابیون مشروطه افتخار نمی کنیم، چون غرب زده بودند، به رضا شاه و محمدرضا پهلوی افتخار نمی کنیم، چون دیکتاتور بوند، به انقلابی هم که علیه دیکتاتوری کردیم افتخار نمی کنیم، چون رهبران انقلاب خیانت کردند، به اصلاحات هم افتخار نمی کنیم چون رهبران اصلاحات هم خیانت کردند. همه اینها را بگذارید کنار، مهم این است که خانه خاتمی رئیس جمهور سابق که اگر به فرانسه رفته بود و همین جوری در آنجا زندگی می کرد، در شرایط یک رئیس جمهور زندگی می کرد، به دستور رئیس جمهور جدید تخلیه شده است.

مردم جهان عاشق مسوولان ما هستند
یک روزنامه آمریکایی اعلام کرد که احمدی نژاد چهره محبوب جهان عرب است. طی دیداری که دیروز میان آیت الله خامنه ای و احمدی نژاد و رئیس جمهور سنگال برگزار شد، آیت الله خامنه ای اعلام کرد که رئیس جمهور ایران در اجلاس آینده سران آفریقا شرکت می کند. هنوز معلوم نیست ایران از چه راهی می خواهد جزو آفریقا و اتحادیه آفریقا شود. از طرف دیگر آیت الله شاهرودی رئیس قوه قضائیه اعلام کرد که «مردم جهان عاشق مسوولان ما هستند.» احمدی نژاد هم برای اینکه نشان بدهد چرا مسلمانان و اعراب او را دوست دارند و چرا مردم جهان( همه شان و نه حتی اکثرشان!) عاشقش هستند، در دیدار با جرج پاپاندرئو، رئیس سازمان سوسیالیست بین المللی گفت: « آزادیخواهی، جمهوریخواهی و دموکرات بودن پوششی برای سلطه بر ملتهاست.»
نتیجه گیری اخلاقی: دقت کرده اید، هیچ کس نمی گوید مردم ایران رئیس جمهور ایران را دوست دارند، آنها می گویند اعراب و مردم جهان رئیس جمهور ایران را دوست دارند.

چرا مردم جهان عاشق مسوولان ایران هستند؟
اتفاقات 24 ساعت گذشته که نشان می دهد چرا مردم دنیای عرب و جهان عاشق ایران هستند، به شرح زیر اعلام می شود:
- سازمان آب تهران اعلام کرد که در روزهای آینده آب تهران در شرایط بحرانی قرار خواهد گرفت و در تمام مدتی که مردم تهران آب ندارند، اعراب همچنان عاشق مسوولان ایران هستند.
- در هفته گذشته برق خوزستان در شرایط گرمای 53 درجه به مدت ده ساعت قطع شد، در تمام این ده ساعت مردم جهان دیوانه وار عاشق مسوولان ایرانی بودند.
- با افزایش میزان گرانی کالاها، احمدی نژاد اعلام کرد که گرانی ساخته و پرداخته رسانه هاست و یکی از نمایندگان اصولگرای طرفدار رئیس جمهور در مجلس اعلام کرد که از اظهارات رئیس جمهور در مورد گرانی ها متعجب و متاثر شدم... و در تمام مدتی که این نماینده مجلس متعجب و متاثر بود، مردم جهان عاشق مسوولان ایران بودند.
- ابراهیم رضوانی، مدیرکل امور اجتماعی استانداری تهران اعلام کرد که طی سال گذشته، یعنی اولین سال حکومت احمدی نژاد، 19 درصد ازدواجها در استان تهران منجر به طلاق شد و رکورد طلاق طی 20 سال گذشته با 85 مورد در روز شکسته شد. نکته مهم این است که احمدی نژاد که محبوبیت خاصی در میان اعراب دارد، در جریان انتخابات اعلام کرده بود که برای کسانی که می خواهند ازدواج کنند از بانک جهانی یا امام رضا وام می گیرد.
- طی هفته گذشته بیست نفر در یک تصادف جاده بیرجند به نهبنادان کشته شدند. این جاده همان جاده ای است که در سال گذشته سه بار در آن تصادفات خونین انجام گرفته و شخص رئیس جمهور که محبوبیت خاصی میان اعراب دارد، دستور داد که چهار وزارتخانه برای جلوگیری از تصادف در همین جاده اقدام کنند.
به نظر شما رئیس جمهور و مسوولان کشوری که این همه اتفاقات جالب در هر روزش می افتد نباید عاشقانه دوست داشت؟

/ 6 نظر / 4 بازدید

سلام انرژی هسته ای حق مسلم ماست ميگی نه ؟يه سری به ما بزن خوشخال مشم

roya

مژگان باز داری می‌نویسی؟ کلی ذوق کردم. حتما تند تند بنویس. مثل من تنبل نباش!

baran

man inja tooye ye sakhtemoon e gerd to geneva neshastam va az zogh e inke dobare minevisi dare geryam migire.pish az oomadan be safeye to koli ghasedak khoondam o koli web e kaveh ro gashtam, ajab zamaan gozashte hengameye man!!!

وبگرد

آذر.ط

عجب چيزی بود !!! واقعيت که ميگند تلخه يعنی اين!!!

حميد

کاش می شد به جای سياست گلی بنشانيم